Folia matrycowa

Wyprodukowanie odpowiedniej folii pozwoliło firmie RISO na dokonanie zdecydowanego przełomu w dziedzinie powielania. Nowa folia matrycowa, dostosowana do przekazywania cyfrowych sygnałów składa się z cienkiej warstwy poliestru i włókien naturalnych.

Tak samo jak płyty drukujące w innych technologiach druku, matryca w RISOGRAFIE jest głównym elementem wpływającym na jakość druku. Jednocześnie szybkość i efektywność tworzenia perforacji matrycy określa zasadniczo sprawność całego urządzenia.
Zastosowanie cyfrowego systemu pozwala na dokonywanie edycji, jak również powiększania i zmniejszania drukowanych oryginałów.

Dzięki cyfrowemu przetwarzaniu mogą być drukowane nawet zdjęcia przy pomocy bezstopniowych półtonów szarości. Cyfrowy system tworzenia matrycy jest podstawą dającą możliwość połączenia RISOGRAFII z komputerem, a tym samym umożliwia dokonywanie bezpośredniego wydruku z plików przygotowanych na komputerze - "Computer to Print". Elementem składowym cyfrowego systemu tworzenia matrycy jest skaner, który czyta oryginał i przetwarza zebrane informacje w sygnały cyfrowe. Skaner składa się z optycznego zespołu czytającego, fotoelektronicznych komórek i systemu przekazywania sygnałów elektronicznych. Szczególną własnością skanera jest to, że może określić odbite od oryginału światło dla każdego elementu obrazu i przetworzyć w cyfrowy sygnał. Dlatego też można przy pomocy RISOGRAFII wykonać druki ze wszystkich drukowanych, malowanych, fotografowanych lub pisanych oryginałów - również kolorowych. Innym ważnym elementem systemu jest głowica termiczna. Zadaniem głowicy termicznej jest dokonanie perforacji folii matrycowej na podstawie przychodzących ze skanera cyfrowych sygnałów. Odbierane sygnały aktywują mikroelementy grzewcze głowicy termicznej i powodują perforację w termoczułym materiale matrycowym.

System skaner - głowica termiczna sterowany jest cyfrowo procesorem. Ten element sterujący jest łączem pomiędzy wspomnianymi skanerem, głowicą, a innymi częściami składowymi i funkcjami urządzenia.
Do jego zadań należy sterowanie:
- prędkościami skanera, głowicy i silników
- wyborem obszarów perforacji na folii matrycowej analogicznie do oryginału
- intensywnością perforacji przy oryginałach zawierających półtony np. zdjęcia
- zmniejszeniem i powiększeniem
- wszystkimi funkcjami edycyjnymi: zaznaczanie obszarów, usuwanie/dodawanie i odwrócenie.

Jeżeli jesteś zainteresowany tą ofertą, skontaktuj się z nami wysyłając do nas bezpośrednio formularz kontaktowy z tej oferty!