Proces drukowania

Po przeniesieniu obrazu z oryginału na matrycę, jest ona naciągana automatycznie na cylinder drukujący. Po rozpoczęciu podawania papieru farba przedostaje się przez otworki wyperforowane w folii matrycowej na papier.

Dokument może być drukowany z dużą prędkością. Wprowadzony w 1980 roku przez RISO automatyczny system dozowania farby był pierwszym tego typu systemem na świecie. Użytkownik nie miał więcej problemów z zabrudzonymi farbą rękami lub poplamionym ubraniem. Wyróżniającą cechą systemu dozowania farby RISO jest bardzo precyzyjne sterowanie rozprowadzaniem farby przez system wałków znajdujących się w cylindrze drukującym. Farba zasysana jest przez pompę z pojemnika i transportowana do wnętrza cylindra, wałek zbierający określa ilość farby znajdującej się na wałku rozcierającym.

Niezależnie od wahań zużycia farby związanych z różnym zaczernieniem, wykonywanych druków, pomiędzy wałkami pozostaje zawsze stały zasób farby. Dzięki temu gwarantowana jest stała jakość drukowanych dokumentów. Automatyczny system dozowania farby reguluje podawaną ilość farby przy pomocy czujnika sterowanego mikroprocesorem, który rozpoznaje również moment w którym konieczna jest wymiana pojemnika z farbą. Odpowiednia informacja pojawia się na wyświetlaczu urządzenia.
W 1984 roku nowy cylinder drukujący bardziej uprościł obsługę urządzenia. Cały zespół cylindra drukującego znajduje się na szynach i może być wysunięty z urządzenia w kilka sekund bez konieczności demontowania części lub kontaktu z farbą drukującą. Aby drukować w innym kolorze należy wymienić tylko zespół cylindra.
W ten sposób można przy kilkukrotnym druku zastosować w jednym dokumencie dwa, trzy lub więcej kolorów. Druki wielokolorowe wykonuje się bardzo szybko, ponieważ cały system drukujący włącznie z farbą znajduje się w cylindrze. Poza czarnym można zastosować 15 dodatkowych kolorów.

Jeżeli jesteś zainteresowany tą ofertą, skontaktuj się z nami wysyłając do nas bezpośrednio formularz kontaktowy z tej oferty!